Wyżyna Teatralna 2020

Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów


WARSZTATY


Uwaga!

W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa

na warsztaty obowiązuje osobna rezerwacja miejsc.

Rezerwacji można dokonać pod numerem 573 292 666.


Lesja Szulc, Goleniów
"Warsztaty wokalne"

Warsztaty wokalne - oparte głównie na pieśniach ukraińskich i łemkowski. W tej kulturze naturalny jest wielogłos. Uczestnicy śpiewają i jednocześnie poznają teksty utworów. W tym, co robimy ważne jest spotkanie a wspólny śpiew przyczynia się do tego, że się ze sobą zestrajamy i dzięki temu poznajemy bardziej.

Lesja Szulc – rodowita Lwowianka, wokalistka, skrzypaczka, aktorka Teatru Brama do 2020r. (Spektakl Ghost Dance) Wspóreżyserka spektaklu „Exit”, twórczyni autorskich projektów muzycznych tj. Lesja i muzyky, Incognito, Lesja folk. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci młodzieży i dorosłych.

Laureatka festiwalu „Nowa Tradycja” organizowanego przez Polskie Radio „Dwójka” (2013r. II Nagroda). Nagrodzona tytułem Najlepszej Wokalistki na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej “Mikołajki Folkowe” w Lublinie oraz zdobywczyni pierwszej nagrody konkursu "Turniej Muzyków Prawdziwych" organizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Obecnie jest w trakcie nagrania swojej kolejnej autorskiej płyty.


Marek Kościółek, Maszewo
"Warsztaty teatralne"

Warsztaty metodą teatru autorskiego, którą sam stara się praktykować od niemalże 20 lat. To doświadczenie sięga korzeniami polskiej kontrkultury teatralnej początku lat 70 biegłego wieku. Wymaga ona czujności na zespół, czyli każdego z członków grupy, bo tylko jedność w tym procesie daje nam efekt w postaci wspólnej wypowiedzi scenicznej.

Marek Kościółek jest reżyserem, aktorem, społecznikiem, politologiem i pedagogiem. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice, podyplomowe studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. W 2002 roku założył Teatr Krzyk. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwalach oraz otrzymał nagrody w dziedzinie teatru alternatywnego.


Damian Grzywna, Świerże/Ruda-Huta
"Bezpieczny Balet – Warsztaty Krav Maga."

Bezpieczny Balet – Warsztaty Krav Maga - Tegoroczna edycja wyżynnych warsztatów Krav Maga obejmie swoim zakresem przede wszystkim bezpieczne zachowanie i podstawowe techniki samoobrony w miejscach, gdzie statystycznie najczęściej młodzi ludzie mogą spotkać się z agresją, wymuszeniami, czy próbami napaści… Mowa tu o klubach, dyskotekach czy wielu innych miejscach, do których idzie się na tytułowy „balet”. Warsztaty nie wymagają specjalnej kondycji czy sprawności fizycznej, a jedynie chęci i zaangażowania. Jeżeli chcesz się poczuć pewniej i bezpieczniej w klubie, na imprezie - zapraszamy.

Zajęcia poprowadzi: Damian Grzywna

  • Instruktor Krav Maga
  • PKMF - Black Belt
  • KMCS - LVL2

Damian Grzywna państwowy Instruktor Sportu i Rekreacji – specjalność Samoobrona. KMCS Internetional Instructor Level II. Instruktor Federacji CEK&KMA – stopień - Balck Belt I Dan Krav Maga. Instruktor strzelectwa sportowego federacji CEK&KMA. Uczestnik/Organizator wielu seminariów i szkoleń z zakresu: Survival/Bushcraft. Miłośnik militariów i uczestnik szkoleń o charakterze dywersyjno/zaczepnym w wypadku zaburzenia funkcjonowania podstawowych struktur państwowych. 


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego 


Wyżyna Teatralna 2020
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Chełmskiego

Joomla templates by a4joomla