Wyżyna Teatralna 2022

Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów

"Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła."
George Orwell, Rok 1984

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Adam Organista 
Lublin
„Improwizacja teatralna”

WARSZTATY IMPROWIZACJI TEATRALNEJ OPARTE NA METODZIE KEITHA JOHNSTONE-A

Improwizacja teatralna
Jedna z najtrudniejszych, najbardziej ryzykownych i fascynujących technik aktorskich na świecie. Improwizacja teatralna wg. Keitha Johnstona to podróż w nieznane. Impro to trening z wyraźnymi zasadami. Stworzona przez Keitha Johnstone-a metoda uczy aktorów odwagi do wyrażania siebie, spontaniczności w byciu sobą na scenie, budowania barwnych i prawdziwych postaci i historii, a także pracy w zespole teatralnym.

Warsztaty Aktorskie
Warsztaty stworzone z myślą o zawodowych aktorach, którzy poszukują nowych form treningu aktorskiego. Aktorów pragnących rozwijać swój warsztat o nowe narzędzia pracy z ciałem, budowania postaci, bycia „tu i teraz”. Aktorów odważnych i rządnych przygód. Pragnących odkryć nieznane.
Warsztaty Trickster są również kierowane do wszystkich osób zawodowo związanych z teatrem i filmem. Reżyserów, edukatorów teatralnych, scenarzystów, dramatopisarzy.

Adam Organista
Aktor teatralny i filmowy. Członek zespołu artystycznego Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Instruktor i trener od ponad 14lat specjalizujący się w kanadyjskiej formie improwizacji teatralnej, które uczył się od Keitha Johnstona. W 2020r. na 45 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni debiutował główną rola w filmie „Bóg Internetów” w reżyserii Joanny Satanowskiej. Założyciel “Teatru LUKLA” i wiceprezes fundacji “Inside Out”.


Marcin Pławski 
Dębno
„WARSZTATY FILMOWE”

Warsztaty filmowe, jako synergia działań teatralnych i filmowych.

Warsztaty filmowe będą składały się z kilku obszarów działań. Pierwszym z nich, będzie integracja grupy, by móc sprawnie pracować nad etiudą filmową. Po stworzeniu scenariusza i wybraniu lokacji przejdziemy do najlepszej części – do robienia zdjęć do etiudy, czyli potocznie mówiąc – do filmowania. Robienie filmów, to świetna zabawa i niezapomniana przygoda. Zapraszam!

Marcin Pławski – aktor, reżyser, socjolog, pedagog, animator oraz instruktor teatralny. Od 2003 roku współtworzy Teatr Krzyk, z którym zdobył wiele nagród na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w Polsce. Studia kończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest absolwentem Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Wielokrotnie współpracował z Teatrem Ósmego Dnia. Brał udział w realizacji wielu etiud filmowych jako aktor, jak i reżyser.


Damian Grzywna 
Świerże
„Cztery pory roku - lato (nie Vivaldiego)”

Cztery pory roku - lato (nie Vivaldiego) - Warsztaty dla wszystkich uczestników Wyżyny Teatralnej 2022, których tematyką będzie bezpieczeństwo w miejscach publicznych w okresie letnim. Podczas warsztatów przytoczone zostaną najczęściej spotykane "z życia wzięte" historię oraz skutki dla ich bohaterów. Uczestnicy poznając zagrożenia i wreszcie metody przeciwdziałania w oparciu o techniki Krav Maga zdecydowanie zwiększą swoje bezpieczeństwo w różnych miejscach i sytuacjach pojawiających się w okresie wakacyjnym. Zapraszamy!

Informacja: Warsztaty poprowadzone są w w taki sposób by wiek i poziom sprawności fizycznej nie mogły mieć przeciwskazań do uczestnictwa.

Damian Grzywna państwowy Instruktor Sportu i Rekreacji – specjalność Samoobrona. KMCS International Instructor Level II. Instruktor Federacji CEK&KMA – stopień - Balck Belt I Dan Krav Maga. Instruktor strzelectwa sportowego federacji CEK&KMA. Uczestnik/Organizator wielu seminariów i szkoleń z zakresu: Survival/Bushcraft. Miłośnik militariów i uczestnik szkoleń o charakterze dywersyjno/zaczepnym w wypadku zaburzenia funkcjonowania podstawowych struktur państwowych. 


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem zespołu 


Festiwal Wyżyna Teatralna jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego 


Wyżyna Teatralna 2022
Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Chełmskiego

Joomla templates by a4joomla